Ostatnio mało sypiam. Wolę czytać książki. Wbrew pozorom nie chodzi tu wcale o tematykę, gdyż o wiele istotniejszy jest sam fakt wykonywania czynności. Chociaż z drugiej strony ,tak jak w życiu, unikam monotematyczności i staram urozmaicać mój czytadło spis. Jednego dnia sięgam po nowele, a następnego czekam z wypiekami na rozwiązanie kryminalnej zagadki stulecia. Lubię w książkach zniszczone okładki pożółkłe kartki i zapach przesycony ludzkim dotykiem. Są jednym z tych kochanków ,którym nie odmawiam pójścia do lóżka. Cytując ,,książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni'', a ja uwielbiam mieć przy sobie kwiaty bez różnicy na porę roku. Teraz taki czas, że czytam i pachnę.

czwartek, 3 marca 2011

Zmarła Irena Kwiatkowska

,,Wybitna polska aktorka, znana z serialu "Czterdziestolatek",Irena Kwiatkowska, zmarła dziś nad ranem. Miała 99 lat.

Urodzona 17 września 1912 roku artystka studia aktorskie ukończyła jeszcze przed wojną. Brała udział w powstaniu warszawskim. W swojej karierze zagrała ponad 20 ról filmowych oraz telewizyjnych. Szczególnie pamiętamy ją z wybitnej kreacji " Kobiety Pracującej" w serialu "Czterdziestolatek". Kwiatkowska wystąpiła również w ponad stu sztukach teatralnych, a także tworzyła programy radiowe i kabaretowe. W 1998 roku została odznaczona orderem uśmiechu, w 2009 z rąk prezydenta otrzymała Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Irena Kwiatkowska była jedną z najbardziej znanych i cenionych na świecie polskich aktorek.,,


Bardzo smutna wiadomość.
Miałam nadzieję, że uda mi się, jeszcze zobaczyć panią na deskach teatru.


5 komentarzy:

 1. Panią Irenę pamiętam głównie z "Czterdziestolatka", grała tam jedną z barwniejszych postaci. Wielka strata...

  OdpowiedzUsuń
 2. Też mnie bardzo przygnębiła ta informacja. Niby w tym wieku można by się było spodziewać, ale... Niektórzy ludzie powinni być nieśmiertelni.

  OdpowiedzUsuń
 3. kobieta pracująca jestem, żadnej pracy się nie boję - wieczny klasyk. szkoda, że nie będzie już okazji usłyszeć go na żywo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przykro mi z powodu Jej śmierci... zawsze sobie ją ceniłam...
  :((

  Niech spoczywa w spokoju.

  OdpowiedzUsuń
 5. Była niesamowitą osobistością...


  re: na zdecydowanie wyższym!

  OdpowiedzUsuń